Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego

Wyniki:

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego jest jedną z największych tego typu imprez w kraju. W zawodach startują najlepsi zawodnicy z Województwa Pomorskiego, którzy rywalizują w czterech dynamicznych i widowiskowych konkurencjach. Wysoki poziom sportowy i wymagające konkurencje przyciągają również uczestników z innych regionów Polski, dzięki czemu wydarzenie powoli zaczyna zyskiwać wymiar ogólnokrajowy.

Patronat honorowy sprawują: Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Słupska.

TERMINARZ:

WYNIKI:

DOKUMENTY:

W zawodach staruje ok. 8-10 drużyn z klubów z całej Polski – łącznie ponad 600 uczestników. Zwody finałowe gromadzą blisko 300 zawodników i zawodniczek.

Pomorska Liga
Ratownictwa Wodnego ma formę ligowych zawodów. Ideą
przyświecającą organizacji cyklu jest szerokie upowszechnianie ratownictwa
wodnego, przyciągnięcie młodych ludzi i umożliwienie rozwinie pasji do
uprawiania sportów wodnych. Pozwala również na nawiązywanie
współpracy miedzy różnymi ośrodkami zajmującymi się ratownictwem. Stanowi
również płaszczyznę do wymiany doświadczeń nie tylko między zawodnikami, ale
również trenerami, instruktorami i wykładowcami.

Niezwykle istotnym aspektem jest ponadto możliwość doskonalenia umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego, pozwalających organizować pomoc i ratować życie oraz zdrowie osób, które uległy wypadkowi. Jednocześnie buduje etos działania na rzecz wyeliminowania  utopień w polskich wodach, poprzez profilaktykę i edukowanie społeczeństwa.

Organizatorem zawodów jest Pomorska Federacja WOPR, powstała w 2014 roku jako związek stowarzyszeń, które zajmują się działalnością w zakresie ratownictwa wodnego. Koordynacja współdziałania różnych ośrodków przez Pomorską Federację WOPR ma ogromny wpływ na zapewnienie pomyślności tego przedsięwzięcia. Zasięg Federacji obejmujący obszar niemal całego Województwa Pomorskiego pozwala na zapewnienie możliwości rywalizacji na wysokim poziomie ratownikom wodnym z całego Pomorza.